Volný čas

cas_1Brno je druhé největší město České republiky, patří mezi nejvýznamnější obchodní a společenská centra (Automotodrom Brno, areál Brněnských výstav a veletrhů). Okolí Brna vám nabízí mnoho obdivuhodných míst, které stojí za to navštívit. Avšak i samotné město je oázou, jak historických památek a parků, tak i kulturního vyžití. Poznejte dominanty tohoto města, jakými jsou, hrad Špilberk či katedrála sv. Petra a Pavla.  Labyrint pod Zelným trhem vás provede spletitými chodbami a naopak při prohlídce brněnské hvězdárny objevíte vesmír. Mezi nejnavštěvovanější turistická místa pak bezesporu patří funkcionalistická stavba Vila Tugendhat nebo také gotický kostel sv. Jakuba, pocházející již ze 13. století. Příznivci přírody si bezpochyby přijdou na své, při prohlídce botanické zahrady, arboreta či zoologické zahrady na hřebeni Mniší hory, kde se mohou kochat krásou zdejší flory a fauny. Užijte si vodní radovánky s rodinou v areálu brněnské přehrady nebo si dopřejte chvíle odpočinku ve zdejších parcích. Mimo jiné vám město nabízí bezpočet neméně zajímavých míst, jakými jsou Mahenovo divadlo, Muzeum hraček v Měnínské bráně, divadlo Husa na provázku, muzea i galerie. Zažijte nezapomenutelné chvíle při poznávaní krás tohoto města a jeho okolí spolu s námi, hotel Pyramida Vás rád uvítá.

Slavkov u Brna

Město, které se do dějin zapsalo především jako místo napoleonské bitvy Tří císařů v roce 1805, leží dvacet kilometrů východně od Brna. Největší pozornost přitahuje barokní zámek se zahradou, do níž zasahuje golfové hřiště, ale najdete tu také pěkné náměstí a zajímavé židovské památky.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je v současnosti nejmodernější aquapark v České republice, který vás i vaši rodinu zavede do světa vodních radovánek. V areálu je pro vás připraveno 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky, které si jistě zamilujete. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango, určené pro 3 místné rafty si můžete vyzkoušet vůbec poprvé v České republice! Dále zde můžete využít  kryozónu, římské lázně a restauraci pro 480 hostů. Areál, který zabaví každou rodinu s dětmi, se nachází v Pasohlávkách, přibližně 20 min od Brna, a určitě stojí za to jej navštívit.

Lednicko-valtický areál

Milovníky vodních radovánek a turistiky zcela určitě uchvátí tento slunný cíp Moravy s největším dochovaným zbytkem lužního lesa v Evropě. Množství historických zámků, archeologických památek, kolonád a lesních chrámů vás ohromí. Mezi dvěma centry – Valtice a Lednice – se rozkládá upravená krajina s množstvím rybníků a parků, v nichž jsou rozmístěny romantické stavby – Apollonův chrám, chrám Tří gracií, Lány a Pohansko. Do Lednicko-valtického areálu se dostanete za necelou hodinku jízdy autem.
V areálu jsou četné přírodní rezervace s dálkovými cyklistickými stezkami. Pokud jste fandy slézání strmých svahů, nesmíte opomenout navštívit Pálavu, která vás uchvátí unikátním pohledem na valtický areál z ptačí perspektivy.

Punkevní jeskyně

Vydejte se na výlet do Punkevních jeskyní! Procházet se budete mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macochy. Hloubka propasti je až 138 metrů. Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice tzv. Amatérské jeskyně, kde délka dosud známých chodeb přesahuje 30 km. Není proto divu, že na toto pozoruhodné místo zavítá ročně až 200 000 turistů, a je tak nejnavštěvovanějším místem v Česku.

Hrad Veveří  

Leží zhruba 20 kilometrů severozápadně od centra Brna na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou. Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale i v celé v České republice. Vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat. Od roku 1999 je ve správě Národního památkového ústavu v Brně, který zde od té doby provádí postupnou rekonstrukci značně zdevastovaného areálu. Jedny z nejhezčích výhledů na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby výletních lodí, které projíždějí pod hradem na hladině Brněnské přehrady. Při příjezdové cestě k západní vstupní bráně se nalézá kaple Matky Boží z konce 12. století.

Kamenná kolonie: jediná umělecká čtvrt v Česku

Navštívit Kamennou kolonii, známou v Brně jako Kamenka, je jako ocitnout se ve zcela odlišném světě o pár desítek let zpátky. Zhruba 130 historických malých domků utváří uzavřenou osadu, kdy zvláštností je její umístění v bývalém členitém vytěženém štěrkovém kamenolomu při severozápadním úbočí Červeného kopce. Originální domečky s výměrou do 40 m2 si ze zmetkových cihel a odpadových materiálů stavěli chudí dělníci z Kohnovy cihelny, již od roku 1926. Dělníky postupně vystřídali v 70. až 80. letech umělci a bohémové, kteří tu nalezli tolik potřebný klid a inspiraci pro svoji tvorbu. Nenechte si ujít návštěvu tohoto brněnského unikátu a zavítejte do Kamenné osady.